Mechanizmy śrubowo-toczne z układem chłodzenia

Kategoria: Akcesoria

Typ I z bardzo wysoką wartością Dm-N

W typach z chłodzeniem wymuszonym chłodziwo jest kierowane przez nakrętki gwintowe i w efekcie następuje redukcja temperatury i minimalizacja odkształceń elastycznych podczas pracy.

Chłodziwo jest kierowane z chłodnicy przez otwory w nakrętce. Zastosowanie przy tym śrub drążonych umożliwia doskonałą kontrolę temperatury roboczej; kombinacja zapewnia maksymalną precyzję ustawienia i w rezultacie nadaje się do stosowania w obrabiarkach z wysokimi prędkościami posuwu.

Zaleca się stosowanie typu chłodzenia I od średnicy śruby powyżej 32 mm. Możliwe typy nakrętek: FSV, FSW, PFDW, OFSW, DFSW, FSH, FSI itd. Jeśli konieczne będą inne typy, prosimy o kontakt. Zewnętrzne wymiary dla chłodzenia typu I nieznacznie odbiegają od wersji standardowej.

 

 

Parametry wydajności

  1. Duża sprawność - Zastosowanie symulacji komputerowej oraz systemu analizy FEM zapewnia dobre właściwości termiczne oraz dużą sprawność.
  2. Wysoka prędkość obrotowa i duża wartość Dm-N (do 200.000) - Typ chłodzenia I zapobiega wpływowi wysokich prędkości obrotowych (odkształcenie termiczne itp.) i umożliwia stosowanie bardzo wysokich prędkości posuwu.
  3. Zapobiega odkształceniu termicznemu - Dzięki właściwościom konstrukcyjnym chłodzenia typu I zapewnia się optymalną wymianę ciepła i uniemożliwia generowanie wysokich temperatur i odkształceń termicznych.
  4. Zapewnia długi okres użytkowania - Tarcie kulek generuje ciepło w trybie ciągłym; tarcie może prowadzić do osłabienia materiału i w efekcie zmniejszyć okres użytkowania kulek. Układ chłodzenia zwiększa okres użytkowania kulek.
  5. Większa trwałość smaru - Chłodzenie dodatkowe zapobiega przedwczesnemu zużyciu smaru i wydłuża wyznaczone terminy smarowania.
  6. Zapewnia równomierną temperaturę i skraca rozruch - Jeśli podczas pracy używa się dużych prędkości obrotowych, wymuszone chłodzenie nakrętek i śrub zapewnia równomierną temperaturę i skraca rozruch systemu posuwu.
  7. Wyższa dokładność posuwu - Chłodzenie zapewnia ochronę mechanizmu śrubowo-tocznego przed odkształceniem termicznym i umożliwia równomierny posuw.

 

Typ II do dużych obciążeń

W typach z chłodzeniem wymuszonym chłodziwo jest kierowane przez nakrętki gwintowe i w efekcie następuje redukcja temperatury i odkształceń termicznych podczas pracy.

Chłodziwo jest kierowane kanałami w nakrętce. Zewnętrzne wymiary typu II nieznacznie odbiegają od wersji standardowych.

 

 

Mechanizmy śrubowo-toczne do dużych obciążeń

Mechanizmy śrubowo toczne do dużych obciążeń można stosować we wtryskarkach, maszynach ciśnieniowych, prasach, mechanizmach napędowych, robotach itd.

 

 

Parametry

  1. Możliwość zastosowania dużych obciążeń. Dwu-trzykrotnie większa obciążalność niż w przypadku wersji tradycyjnych. Duża nośność dla obciążeń osiowych, duże przyspieszenie. Krótka droga przemieszczenia dzięki specjalnej konstrukcji układu smarowania.
  2. Dokładność. IT5 i IT7
  3. Wysoka prędkość podczas biegu szybkiego oraz długi okres użytkowania. Wzmocnione mechanizmy przekierowania kulek do wysokich prędkości obrotowych i długich przestojów.

 

Polish Belarusian Czech English German Russian Slovak Ukrainian

CNC LAND akcesoria cnc